Atrakcje

Wczasy nad morzem nie muszą kojarzyć się z tłokiem i tysiącami kolorowych straganów. Są jeszcze miejsca nad Bałtykiem gdzie można spędzić rodzinne wakacje z dala od zgiełku i tłumów turystów. Co prawda Bobolin oddalony jest od linii brzegowej o około kilometr, jednak spokój, cisza i co najważniejsze wygodne miejsce do plażowania to rekompensują.

Bobolin położony jest w otoczeniu lasów. Specyficzny nadmorski mikroklimat oraz czyste, nadmorskie powietrze stwarzają doskonałe warunki wypoczynku, zwłaszcza dla osób borykających się ze schorzeniami układu oddechowego. Osoby lubiące wycieczki piesze i rowerowe znajdą tu kilka ścieżek prowadzących przez malownicze tereny. Fani jazdy konnej mogą wybrać się do pobliskiej stadniny i spróbować swoich sił wsiadając na koński grzbiet. Bardziej zaawansowani jeźdźcy mają możliwość wyjazdu w teren i spełnienia marzeń o galopach po plaży.

Ciekawym miejscem są również powojenne bunkry znajdujące się na plaży. Były one przeznaczone przez Wehrmacht do testowania siły pocisków. Obecnie stanowią one nie lada atrakcję dla fanów historii i II Wojny Światowej.

Turyści poszukujący noclegu w Bobolinie mogą skorzystać z pokoi gościnnych, apartamentów w pensjonatach, kwater oraz domków letniskowych. Bliskość dużych ośrodków Dąbek i Darłowa wynagradza niewielką ilość lokalnych obiektów gastronomicznych czy sklepów.